İbrahim Saraçoğlu'ndan Kilo Verdiren, Zayıflatan 5 Farklı Kür Tarifi
Anasayfa KÜR TARİFLERİ İbrahim Saraçoğlu'ndan Kilo Verdiren, Zayıflatan 5 Farklı Kür Tarifi
İbrahim Saraçoğlu'ndan Kilo Verdiren, Zayıflatan 5 Farklı Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu'ndan Kilo Verdiren, Zayıflatan 5 Farklı Kür Tarifi

 • Ekleyen Erhan 21.1.2020
 • 3594
 • 3

Zayıflamak ve fit bir görüntüye sahip olmak kilosundan şikayetçi olan herkesin hayallerindendir. Bu makalemizde televizyon ekranlarından tanıdığımız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen zayıflatan, kilo vermenizi  sağlayan kür tariflerini ve zayıflanızı kolaylaştıran, yağlarınızı  yakan çay tarifini sizlerle paylaşacağız. İşte Dr. Saraçoğlu tarafından tarifi bildirilen kilo verdiren ve yağ yakan çay tarifleri ile zayıflatan Tilya kürü, lahana kürü, maydanoz limon sarımsak kürü,yoğurt kürü ve soğan kürü tarifleri;

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan Ayda 7 Kilo Verdiren Yağ Yakan Tilya Çayı Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 10 gram ıhlamur (2 tutam)
 2. 10 gram kuşburnu (10-12 tane)
 3. 5 gram altın otu (1 tutam)

3 bardak suyu kaynatın.İki tutam ıhlamuru ve 10-12 adet kuşburnunu birde bir tutam altın otu atarak 7-9 dakika arasında kaynatın. Ilındıktan sonra iyice süzün. Tilya kürü hazırlanışı bu kadar kolay. Gün içerisinde yaklaşık 5-6 saat içinde tüketmeye özen gösterin. Hepsini bir anda bitirmek zorunda değilsiniz; gün içinde ikiye bölerek içebilirsiniz. Tavsiyemiz sabah ve öğleden sonra iki kerede tüketmenizdir. Tilya kürü aç karnına içilir. Kuşburnunu çatlatarak kullanın.Tilya kürünün ortalama bir ay kadar  tüketilmesi uygun görülse de bu durum kişiye göre değişmektedir. Bu kür ayda 7-8 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ancak bu rakam herkes için aynı değildir, bazı bünyelerde 3-4 kiloya kadar inebilmektedir. Bir ay boyunca düzenli olarak uygulanması gerekir. Beslenme düzeninizde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Tilya kürünü bebeğini emziren anneler de kullanabilirler; özellikle 6. aydan sonra rahatlıkla uygulanabilir

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan Lahana İle Zayıflama Kürü

Dört veya beş adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan (tüm olarak) kaynatmakta olan 750 ml suyun içine atınız ve hafif ateşte ağzı kapalı 7 dakika haşlayınız. Damak tadı için veya içimi kolay olsun diye haşlama suyuna sakın sakın bir şey ilave etmeyiniz. Ilındıktan sonra lahanaları süzünüz. Haşlama suyunu aşağıdaki formüle göre uygulayarak başarı elden edebilirsiniz

3x5u+3a

Bu formülün anlamı şudur. 3 tane 5 gün uygulanıp, her beş günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam 15 gün uygulanacak demektir. Bu süreye her beş günün sonunda verilen üçer günlük aralar dahil değildir. Bu kür tamamlandıktan sonra 10 gün süre ile ara verilir ve bu aradan sonra bir kez daha tekrar edilmesi faydayı artıracaktır. Dört kürün hepsinde haşlanmış beyaz lahana yapraklarını tüketmen zorunda değilsiniz ve dikkat edilmesi gereken husus yemeklerden bir saat önce veya iki saat sonra içilmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Malzemeler

 1. 4 çay kaşığı Yeşil çay
 2. 4 çay kaşığı Mate yaprağı
 3. 2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
 4. 2 çay kaşığı Kekik

Yağ Yakıcı Çayın Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri 1 litre kaynar suyun içine koyun. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin.(Su ocaktan alınmış olmalıdır,kaynaması bitmiş olmalıdır.)

Yağ yakıcı çay günde kaç bardak içilir?

İbrahim Saraçoğlu zayıflama çayı bitkisel bir çay olduğu için günde 3-4 bardak içilmesinde bir sakınca yoktur. Yağ yakıcı çay hazırlanırken içine mısır püskülü,rezene ve kiraz sapı da ilave edilince çaya ödem sökücü özelliği de katılmış olur. Önemli Bilgi : Yağ yakıcı çaya şeker ve bal kesinlikle ilave edilmemelidir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan Zayıflamak, Yağ Yakmak İçin Maydanoz-Limon-Sarımsak Kürü

Malzemeler

 1. 15-16 dal maydanoz
 2. 2 yemek kaşığı limon suyu
 3. Yarım bardak su
 4. 1 diş sarımsak

Kökleri hariç, sapaları ile birlikte 15-16 dal maydanoz + 2 yemek kaşığı limon suyu+ yarım bardak su+ 1 diş ince kıyılmış sarımsak hepsi bir araya karıştırılıp blenderdan geçirilir. Sabahları kahvaltıdan 15 dakika önce içilir. 3 gün sarımsak ekleyerek, 3 gün ise sarımsaksız, tekrar 3 gün sarımsaklı olarak toplam 9 günlük kür uygulanır. 3 gün ara verilip tekrar 9 gün kür uygulanır. Durumuna göre 3 gün aradan sonra tekrar 9 gün uygulanır. Bu kür 4 ayda bir duruma göre tekrarlanabilir. Zayıflatıcı özelliği olan bu kür aynı zamanda doğal antibiyotik olması sebebiyle vücudu mikroplardan arındırıyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göbek Eriten, Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım adet limonun suyu
 2. 1 çay kaşığı pul biber
 3. 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Hazırlanışı;

Yoğurt kürü için gerekli olan malzemeleri uygun büyüklükte bir kase içinde karıştırın. Malzemelerin hepsi karıştıktan sonra gerekli olduğunda tüketebilirsiniz. Yoğurt kürünü göbek eritmek için uyguyabilirsiniz. Bu kürü geceleri yatmadan 3 saat önce tüketebilirsiniz. Kürü tükettikten sonra daha iyi etki almak için kesinlikle başka bir gıda almayın. Yatana kadar küçük yudumlar ile 4-5 bardak sade su tüketebilirsiniz, ancak kesinlikle başka bir içecek ile tüketmeyin. Bu kürü en az 2 hafta uygulamanız gerekir. Haftada  sadece 2 günü uygulayacağınız bu yoğurt kürü ile sağlıklı ve kısa bir sürede formunuza kavuşabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Zayıflatan Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler;

 1. 2 su bardağı su
 2. 1 adet kuru soğan

Hazırlanışı;

Kür için gereken suyu uygun büyüklükte bir kap içinde kaynatın. Su kaynarken soğanın kabuğunu soyup 4 eşit parçaya bölün. Böldüğünüz soğanı kaynayan suyun içine atın ve kabın ağzını kapatın. Taşmaması için ocağın altını kısıp 5 dakika bu şekilde kaynatın. Hazırlanan kürü ılık olarak yemeklerden 10 dakika önce tüketin. Soğan kürü yılda sadece 3 kere uygulanmalıdır. 15 gün boyunca bu şekilde hazırlanıp tüketilen kürü 15 gün sonunda muhakkak bırakmanız gerekmektedir.

YORUMLAR (3)

YORUM YAP